Jak Prawidłowo Dobrać Perfumy do Każdej Okazji?

Producenci zapachów stale zaskakują nas nowościami. Przeróżne mieszanki składników tworzą perfumy o zróżnicowanej intensywności i trwałości. Każda z nas posiada swój ulubiony rodzaj lub zaufaną markę perfum. Jednak bardzo mało dam wie, że tak naprawdę odpowiedni aromat należy z głową odpowiednio dopasować nie tylko do własnego gustu, ale również do okazji, czy nawet pory roku. Kompletnie inne kompozycje zgrają się lepiej w pracy w biurze, kiedy to jesteśmy ubrani w jasno określony strój. Inne natomiast pasują lepiej do letniej dyskoteki, czy romantycznej kolacji wystawnej restauracji. Poniżej znajdziecie garść podpowiedzi i wskazówek, które przydadzą się w trakcie poszukiwania odpowiedniego perfumu na nadchodzącą okazję.

Jak Prawidłowo Dobrać Perfumy do Każdej Okazji
Jak Prawidłowo Dobrać Perfumy do Każdej Okazji

Jaki wybrać perfum do pracy z biurze?

Tutaj dobrym wyborem będą zapachy przeznaczone na dzień. Perfumy cięższe, uwodzące lepiej zostawić na inną okazję, głównie wieczorną. W biurowej pracy doskonale odnajdują się zapachy na bazie kwiatów, cytrusów oraz ozonu. Zimą warto rozważyć wybór perfumu z delikatną nutą kwiatów orientalnych, czy nawet przypraw korzennych. Zapachy warto dobierać z głową, stosownie do miejsca, w którym przyjdzie nam spędzić kolejne 8 godzin. W mniejszych firmach zapach może być odczuwalny w zasadzie dla każdego, dlatego mocne perfumy nie są dobrym wyborem. Jeżeli w trakcie pracy mamy stały kontakt z naszymi klientami warto wybrać perfumy uniwersalne rezygnująć z mocno kontrowersyjnych woni.

Odpowiedni zapach na wieczorne, wystawne przyjęcie

Jeżeli jesteś w trakcie przygotowań do nadchodzącego wesela swojego lub koleżanki to z pewnością obecnie przeglądasz i sprawdzasz wszystkie możliwe sukienki na wesele. Nie możesz jednak zapomnieć, że poza szykowną kreacją i dodatkami ważnym elementem Twojej prezencji jest również perfum. Tutaj dominować będą cięższe zapachy z delikatnym dodatkiem białej ambry, piżma oraz często drzewa sandałowego. Dobrze odnajdą się wszelkiego rodzaju mieszanki kwiatów z dymnymi nutami podbite uwodzącym utrwalaczem. To właśnie z myślą o tanecznym imprezach powstały tak popularne zapachy jak Black Opium od Yves Saint Laurent, w którego skład zalicza się kawa, czarne porzeczki oraz zielona herbata.

Rodzinne przyjęcie i odpowiedni zapach na wyjątkowe okazje

 Przed Tobą zbliżą się wystawne rodzinne przyjęcie, urodziny, chrzciny, a może wystawny bankiet na którym wszyscy będą podziwiać sukienki wieczorowe? Na takie okazje dobrze wybrać zapachy, które pełne są nutami korzennymi jak i wszelkiego rodzaju wonie owocowe lub wyszukane pachnidła z mocnym dodatkiem kwiatów. Dobrze sprawdzają się również zapachy z nutą traw i ziół oraz lekko słodkie perfumy z dodatkiem cynamonu i wanilii.

Wakacyjny wypad za miasto, jak pachnieć?

 W słoneczne i gorące lato dobrze działają zapachy lekkie, kwiatowe, podbite owocami cytrusowymi. Co prawda są one mocno ulotne, ale mają za zadanie po prostu ożywić atmosferę i poprawić humor osoby, która będzie ten zapach nosić. Perfumy z dodatkiem cytryny nadają się doskonale na spacer po molo lub na całodniową wycieczkę rowerową. Bardzo popularne w ostatnich latach są zapachy z nutą słodkiego jaśminu, róży, fiołków. Jako bazę rolę przyjmują akcenty drzewne potęgując tym samym ciepły charakter zapachu. Ciepłe wakacyjne wieczory to doskonała, wręcz idealna okazja na wybranie perfumy, którego zapach będzie urozmaicony o cynamon, goździki lub nawet gałki muszkatołowej – taka mieszanka nie przytłacza i jest wyrazista oraz głęboka.

pravesh Maurya

Hey all, I am Pravesh Maurya, as a blogger, writer and content marketer also started to influence marketing. – One place to expand your horizon! We welcome our visitors with a huge collection of informative blogs on trending topics. Be its Finance, Insurance, Tour & Travel, Real Estate, business, shopping and Make Money Online Tips, we have got you covered!

02475222489
Lifestyle Technology Tips

Unravel the Number of 02475222489 Who Call You From UK

Welcome to the Sggreek.com blog page about the 02475222489 number, this is a UK-based number and it is famous due to its fraud complaints over multiple cities in the UK. If you are searching to know who calls you from 02475222489 then this article is helpful for you, we are helping to understand this number, […]

Read More
Chillwithkira Ticket Show
Lifestyle

Enjoy the Magic of ChillWithKira Ticket Show Reddit in 2024

Welcome to the Sggreek.com page about the ChillWithKira Ticket Show. It is a community-based platform that’s focused on promoting relaxation, connection, and exceptional entertainment. The centerpiece of this platform is our flagship event, the “Ticket Show,” a stimulating gathering that unites individuals from diverse backgrounds for a day of enjoyable and meaningful interactions. However, this […]

Read More
Redandwhitemagz.com
Blogger Tips Lifestyle

Unrevealed the Success of Redandwhitemagz .com

Introduction to Redandwhitemagz .com We are living in a Digital age, Today; writing our thoughts via website blogs has become a passion of many bloggers or content writers. When they are famous then many visitors are waiting for their next post. The Redandwhitemagz .com is one of those who are making their name and fame in the blogging […]

Read More