Jak Prawidłowo Dobrać Perfumy do Każdej Okazji?

Producenci zapachów stale zaskakują nas nowościami. Przeróżne mieszanki składników tworzą perfumy o zróżnicowanej intensywności i trwałości. Każda z nas posiada swój ulubiony rodzaj lub zaufaną markę perfum. Jednak bardzo mało dam wie, że tak naprawdę odpowiedni aromat należy z głową odpowiednio dopasować nie tylko do własnego gustu, ale również do okazji, czy nawet pory roku. Kompletnie inne kompozycje zgrają się lepiej w pracy w biurze, kiedy to jesteśmy ubrani w jasno określony strój. Inne natomiast pasują lepiej do letniej dyskoteki, czy romantycznej kolacji wystawnej restauracji. Poniżej znajdziecie garść podpowiedzi i wskazówek, które przydadzą się w trakcie poszukiwania odpowiedniego perfumu na nadchodzącą okazję.

Jak Prawidłowo Dobrać Perfumy do Każdej Okazji
Jak Prawidłowo Dobrać Perfumy do Każdej Okazji

Jaki wybrać perfum do pracy z biurze?

Tutaj dobrym wyborem będą zapachy przeznaczone na dzień. Perfumy cięższe, uwodzące lepiej zostawić na inną okazję, głównie wieczorną. W biurowej pracy doskonale odnajdują się zapachy na bazie kwiatów, cytrusów oraz ozonu. Zimą warto rozważyć wybór perfumu z delikatną nutą kwiatów orientalnych, czy nawet przypraw korzennych. Zapachy warto dobierać z głową, stosownie do miejsca, w którym przyjdzie nam spędzić kolejne 8 godzin. W mniejszych firmach zapach może być odczuwalny w zasadzie dla każdego, dlatego mocne perfumy nie są dobrym wyborem. Jeżeli w trakcie pracy mamy stały kontakt z naszymi klientami warto wybrać perfumy uniwersalne rezygnująć z mocno kontrowersyjnych woni.

Odpowiedni zapach na wieczorne, wystawne przyjęcie

Jeżeli jesteś w trakcie przygotowań do nadchodzącego wesela swojego lub koleżanki to z pewnością obecnie przeglądasz i sprawdzasz wszystkie możliwe sukienki na wesele. Nie możesz jednak zapomnieć, że poza szykowną kreacją i dodatkami ważnym elementem Twojej prezencji jest również perfum. Tutaj dominować będą cięższe zapachy z delikatnym dodatkiem białej ambry, piżma oraz często drzewa sandałowego. Dobrze odnajdą się wszelkiego rodzaju mieszanki kwiatów z dymnymi nutami podbite uwodzącym utrwalaczem. To właśnie z myślą o tanecznym imprezach powstały tak popularne zapachy jak Black Opium od Yves Saint Laurent, w którego skład zalicza się kawa, czarne porzeczki oraz zielona herbata.

Rodzinne przyjęcie i odpowiedni zapach na wyjątkowe okazje

 Przed Tobą zbliżą się wystawne rodzinne przyjęcie, urodziny, chrzciny, a może wystawny bankiet na którym wszyscy będą podziwiać sukienki wieczorowe? Na takie okazje dobrze wybrać zapachy, które pełne są nutami korzennymi jak i wszelkiego rodzaju wonie owocowe lub wyszukane pachnidła z mocnym dodatkiem kwiatów. Dobrze sprawdzają się również zapachy z nutą traw i ziół oraz lekko słodkie perfumy z dodatkiem cynamonu i wanilii.

Wakacyjny wypad za miasto, jak pachnieć?

 W słoneczne i gorące lato dobrze działają zapachy lekkie, kwiatowe, podbite owocami cytrusowymi. Co prawda są one mocno ulotne, ale mają za zadanie po prostu ożywić atmosferę i poprawić humor osoby, która będzie ten zapach nosić. Perfumy z dodatkiem cytryny nadają się doskonale na spacer po molo lub na całodniową wycieczkę rowerową. Bardzo popularne w ostatnich latach są zapachy z nutą słodkiego jaśminu, róży, fiołków. Jako bazę rolę przyjmują akcenty drzewne potęgując tym samym ciepły charakter zapachu. Ciepłe wakacyjne wieczory to doskonała, wręcz idealna okazja na wybranie perfumy, którego zapach będzie urozmaicony o cynamon, goździki lub nawet gałki muszkatołowej – taka mieszanka nie przytłacza i jest wyrazista oraz głęboka.

pravesh Maurya

Hey all, I am Pravesh Maurya, as a blogger, writer and content marketer also started to influence marketing. – One place to expand your horizon! We welcome our visitors with a huge collection of informative blogs on trending topics. Be its Finance, Insurance, Tour & Travel, Real Estate, business, shopping and Make Money Online Tips, we have got you covered!

Bedding Set
Home Improvement Lifestyle

The Ultimate Bedding Set Buyer’s Guide

Homeowners often have a lot to manage, but finding the right bedding set should be at the top of your to-do list. Investing in a high-quality bedding set is not just about aesthetics, but also about creating a comfortable and healthy sleep environment. With improved comfort and durability, as well as the potential for better […]

Read More
Grab The Wrong Bag
Lifestyle Shopping

How Not To Grab The Wrong Bag!

You have probably heard the following tale in one form or another, it has been around a while, and, like all such tales, probably has actually happened to someone, somewhere, at some time! Anyway, the story goes that a gentleman flying in on a business trip arrives at his destination and is waiting for his […]

Read More
Intelligent Traffic Solutions
Lifestyle News

The Key Components of Intelligent Traffic Solutions

A smart traffic management system makes it possible to address urban transportation problems. These include slowdowns that add to air pollution, delay deliveries, cost businesses money and time, and impede the movement of emergency vehicles. Intelligent transport systems rely on sensor networks that collect data from vehicles and road infrastructure. This information is sent to […]

Read More